Pozivamo vas na predavanje na temu “Zagreb u drugoj polovici 19.stoljeća” koje će održati prof.dr. Diana Vukičević Samaržija u petak 27.11.2015. u 19.30 sati.
Ovo predavanje je drugo u nizu predavanja u okviru projekta: “Zagreb, prošlost u sadašnjosti – upoznavanje mladih s umjetničkim djelima i kulturom Zagreba” koji je odobrio Grad Zagreb 2015. godine.
Govorit će se o prostornim urbanističkim planovima (1865 i 1889) i spomenicima historicizma koji postaju njegovo lice u vrijeme formiranja europskog megapolisa. Tada Zagreb postaje kulturnim, umjetničkim i političkim središtem Hrvatske. Nastaje moderni Zagreb, novo projektirani ” Donji grad” koji i danas određuje središte Zagreba s javnim ustanovama: muzejima, akademijom, nacionalnim kazalištem i nacionalnom bibliotekom što postaje paradigma za cijelu Hrvatsku.
Molimo da potvrdite svoj dolazak.

